Saugus eismas

Saugus eismas - tai sistema, susidedanti iš trijų elementų: kelias, žmogus, automobilis. VĮ “Utenos regiono keliai“ saugaus eismo skyrius rūpinasi dviem saugaus eismo sistemos elementais. Tai –kelias ir žmogus. Tai reiškia, kad yra diegiamos inžinerinės eismo saugą gerinančios priemonės ir vykdoma aktyvi švietėjiška veikla, kuri iš esmės keičia eismo alyvių mąstyseną ir elgseną kelyje.

Įmonėje didelis dėmesys skiriamas eismo įvykių prevencijai: diegiamos inžinerinės saugaus eismo gerinimo priemonės, kurios teikia ilgalaikę naudą, vykdoma švietėjiška saugaus eismo veikla ir kt.

Visų taikomų inžinerinių priemonių tikslas vienas – padaryti mūsų kelius saugesnius ir patogesnius. Kiekvienais metais įmonė diegia inžinerines saugaus eismo priemones, kurių metu įrengiamos iškiliosios pėsčiųjų perėjos – „plato“, pertvarkomos pavojingos sankryžos, šalinami pavojingi saugiam eismui medžiai, pavojinguose ruožuose įrengiami kelio ženklai, atitvarai ir kt.

Kasmet įmonėje planuojamos ir vykdomos įvairios švietėjiškos akcijos, skirtos eismo dalyvių saugumui užtikrinti: moksleiviams dalinami atšvaitai, lankstinukai, dviratininkams, pėstiesiems, kitiems eismo dalyviams –liemenės su šviesą atspindinčiais elementais. Toliau vykdomi Kelių direkcijos inicijuoti saugaus eismo projektai „Saugokime vieni kitus kelyje“, „Eismo saugumas bendruomenėse“, kurių pagrindinis tikslas – įvairiomis komunikacijos priemonėmis keisti eismo dalyvių elgesį ir kultūrą keliuose, skatinti atsakomybę, pilietiškumą ir taip mažinti beprasmių žūčių skaičių keliuose.

Atnaujinta: 2015. 08. 17